• HAYATI ANLAMAK / H. İbrahim ÇORAKLI

HAYATI ANLAMAK

Bir Eğitimcinin Kaleminden

H.İbrahim ÇORAKLI

 

Hayatın içinde yaşadığımız binlerce hikâyeler vardır. Birçoğumuzun unutamadığı anlar, gelecek kuşaklara ders olsun diye nasihat şeklinde iletilir. Bazıları yazıya dökülür, bazı hikâyeler ise bizimle beraber toprağa gömülür.

Elbette ki yazarı insan olan tüm kitapların eksiği kusuru vardır, hiç bir insan ve eseri kusursuz olamaz. Kusursuz ve mükemmel olan sadece Allah ve onun kitabı Kur’an-ı Kerîm'dir.

Kur’an-ı Kerîm'de öyküler anlatılır. Bizim de hayatımızın her alanında, örnek almamız istenir. "Elbette onların hayat hikâyelerinde akıl sahipleri için ibret vardır."

Bu kitabımızda hayattın içinde yaşadığımız tecrübeler sizlerle paylaşıldı. Gelecek kuşaklara aktarıldı. Onlar bizim yaşadıklarımızdan daha iyi, daha doğru, daha net, kısa yoldan sonuç alsınlar. Bizim ödediğimiz maddi ve manevi bedelleri ödemesinler.

Bu gayeyle kıssalardan hisseler sunmak istedik. Bu kitabımızda öykülere yer verdik. Elimizdeki bu kitapta hayatın kendisini tüm gerçekliğiyle yaşayacak, kendinizi o hayatın tam içinde, başrolde bulacaksınız.

Bazen hüzünlenecek, bazen güleceksiniz. Belki de işte hayatın içinde "yaşadığımız hayat" diyeceksiniz.

 

Edebiyat Öyküler, Ocak-2016, 176 sy. 13,5 x 21 cm

Barkod No: 9786055021405

Yorum Yap

Dikkat: Ürün fiyatlarını görmek için oturum açın ya da kayıt olunuz!

HAYATI ANLAMAK / H. İbrahim ÇORAKLI

  • 14,00TL
  • 9,00TL

Adet

Benzer Ürünler